czwartek 3 grudzień 2020

Marsz "10 000 kroków dalej od cukrzycy"

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim włączyło się w ogólnopolską akcję "10 000 kroków dalej od cukrzycy", której inicjatorem jest Polskie Towarzystwo Diabetologiczne. Patronat nad akcją na terenie powiatu objął Starosta Ostrowiecki.

Celem kampanii było uwrażliwienie opinii publicznej na ciągle rosnącą liczbę zachorowań na cukrzycę i promowanie zdrowego stylu życia. Cukrzyca jest obecnie największą epidemią współczesnego świata. W Polsce choruje na nią około 3 mln pacjentów.

Marsz "10 000 kroków…" wyruszył 27 czerwca 2015 r. z parkingu starostwa ulicami miasta Ostrowca Świętokrzyskiego: Iłżecką, Rynek, Starokunowską, H. Sienkiewicza, A. Mickiewicza i Iłżecką. Poprowadziła go Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Ostrowcu Św. Uczestnicy marszu ubrani w koszulki z logo kampanii oraz z kolorowymi transparentami zachęcali mieszkańców do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, jako najlepszej formy aktywnej profilaktyki zdrowotnej. 10 000 to optymalna dzienna dawka ruchu dla każdego człowieka, który chce zachować swoje zdrowie w dobrej kondycji.

Marsz wzbudził wielkie zainteresowanie okolicznych przechodniów. Wzięło w nim udział ponad 200 osób. W punkcie medycznym na parkingu starostwa była możliwość wykonania pomiaru glukozy we krwi oraz ciśnienia tętniczego.

Organizatorzy serdecznie dziękują mieszkańcom powiatu za wsparcie inicjatywy oraz liczny udział w marszu.