Nowe radiowozy dla Policji

Ostrowiecka Policja może poszczycić się dwoma nowymi radiowozami. Kluczyki przekazał uroczyście na ręce podinsp. Tomasza Zawadzkiego – Komendanta Powiatowego Policji starosta Zbigniew Duda w obecności przedstawicieli gmin oraz radnych powiatowych.

Środki na zakup samochodów pochodziły z budżetu Powiatu Ostrowieckiego oraz gmin: Ćmielów, Kunów, Bodzechów, Waśniów i Bałtów, a także z budżetu Policji.

- Tak jak na początku kadencji rozpoczęliśmy współpracę z gminami przy rezonansie magnetycznym, tak teraz utrzymujemy tę tradycję, wkład finansowy Powiatu i gmin jest procentowy, uzależniony od liczby mieszkańców – powiedział Starosta Ostrowiecki, Zbigniew Duda. - Wspólnymi siłami chcemy pomagać Policji, wszyscy wiemy jak ważne jest jej systematyczne doposażanie – dodał starosta.

Dwa oznakowane ople corsa trafiły do Komisariatów Policji w Ćmielowie i Kunowie. Nowe radiowozy pozwolą usprawnić pracę policjantów.