piątek 9 grudzień 2022

FERIE W MUZEUM HISTORYCZNO-ARCHEOLOGICZNYM

W czasie ferii zimowych zapraszamy do Pałacu Wielopolskich na zajęcia edukacyjne w cyklu „Ferie w Muzeum”, gdzie wiedzę łączymy z twórczym i kreatywnym działaniem.

Jak co roku, z oferty Muzeum mogą skorzystać zarówno osoby indywidualne jak i grupy zorganizowane.

Podane godziny i terminy zajęć dotyczą osób indywidualnych. Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel. 41 265 36 51 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Grupy zorganizowane prosimy o kontakt w celu ustalenia terminu i tematyki zajęć.

19.01. (wtorek), godz. 11:00

NA BAŁWANA PRZYSZŁA PORA

Jak powstaje śnieg - mity i fakty. Dlaczego śnieg jest biały? Co możemy zrobić ze śniegu i na śniegu? Jakie dyscypliny sportowe możemy uprawiać zimą? Dlaczego bałwan to bałwan? Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas tych zajęć, a w części warsztatowej „ulepimy” bałwanka, który przetrwa letnie upały.

Koszt zajęć: 8 zł./os., zajęcia trwają ok. 1,5 godziny.

 

21.01. (czwartek), godz. 11:00

BABCIU, DZIADKU COŚ WAM DAM…

Kim są dla nas dziadkowie? Jaką rolę odgrywają w życiu wnuków? Czym jest drzewo genealogiczne? Czy rośnie w lesie, w parku, a może dzięki niemu poznajemy dzieje własnej rodziny. Na te ważne pytania odpowiemy sobie podczas części edukacyjnej naszych zajęć. W części warsztatowej dzieci, w podziękowaniu babciom i dziadkom za to, że po prostu są, wykonają dla nich upominek.

Koszt zajęć: 10 zł./os., zajęcia trwają ok. 1,5 godziny.

 

27.01. (środa), godz. 11:00

ALE MODEL - STRAŻ POŻARNA W MINIATURZE

To już ostatnia możliwość uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych, towarzyszących wystawie czasowej „Straż pożarna w miniaturze. Z kolekcji Pawła Gawrona”. Podczas zajęć edukacyjnych będziemy rozmawiać o tym, dlaczego wozy strażackie są czerwone, kim dla strażaków jest św. Florian i jakie są numery alarmowe do straży pożarnej. W części warsztatowej uczestnicy pomalują swój drewniany model wozu strażackiego. Spotkanie obejmuje również zwiedzanie wystawy czasowej „Straż pożarna w miniaturze”.

Koszt zajęć: 10 zł./os., zajęcia trwają ok. 1,5 godziny.

 

29.01. (piątek), godz. 11:00

KARNAWAŁ, ZAPUSTY, OSTATKI

Czym jest karnawał? Jak jest  obchodzony w różnych częściach świata? Czym różni się karnawał w Rio od polskich zapustów? Tego dowiemy się podczas prezentacji, a w części warsztatowej uczestnicy wykonają ozdoby, w których będą mogli świętować tegoroczne ostatki.

Koszt zajęć: 8 zł./os., zajęcia trwają ok. 1,5 godziny.

 

Przyrodnicze i plastyczne ferie w Krzemionkach

W okresie ferii zimowych w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki organizowane będą zajęcia dla dzieci, podczas których będą one zgłębiać „tajemnice” Rezerwatu Krzemionki (spotkania z leśnikiem, poszukiwanie i rozpoznawanie tropów zwierząt, rozróżnianie drzew iglastych). Elementem feryjnych zajęć będą również warsztaty plastyczne, na których będą tworzyć zimowe obrazy, przygotowywać laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka, stwarzać „coś z niczego”, czyli wykorzystywać surowce wtórne.

Dla kogo przeznaczone są zajęcia?

Dzieci w wieku 6-12 lat

Kiedy?

Zajęcia odbywają się od 18 stycznia  do 28 lutego 2016 r. od poniedziałku do niedzieli, od 11.00 (w przypadku grup zorganizowanych możliwa jest zmiana godziny).

Gdzie?

Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki, Sudół 135 a.

Jak długo?

ok. 60-90  min.

Ile kosztują?

5 zł

Opiekunowie mogą bezpłatnie towarzyszyć dzieciom w trakcie zajęć.

Czy należy rezerwować termin?

Chętnych prosimy o rezerwacje pod nr tel. 41 330 45 50 lub adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., od poniedziałku do piątku. Liczba miejsc ograniczona.

Informacje dodatkowe

Uczestnikom zajęć zapewniamy ciepłą herbatkę i słodkie ciasteczko.

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.