piątek 9 grudzień 2022

Zdolna młodzież z powiatu ostrowieckiego 

Uczniowie ostrowieckich szkół ponadgimnazjalnych zwyciężają w prestiżowych, wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach z przedmiotów ścisłych.

 

 

Uczniowie z „Chreptusa” wśród najlepszych.

Do IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutschfreund” organizowanego przez Fundację Łowcy Talentów przystąpiło w kraju 964 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zaś w województwie  świętokrzyskim - 282. W kategorii uczniów klas trzecich szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego zwyciężczynią została Sandra Cieszkowska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wysokie noty w tej kategorii uzyskali również Paulina Przygoda (6. miejsce) i Bartosz Rabczewski (8. miejsce), zaś w kategorii klas pierwszych - Berenika Mazur, która uplasowała się na 5. miejscu.

- Ogromnie cieszy mnie tak wysoki wynik, ponieważ pozwala perspektywistycznie patrzeć w przyszłość. Po zdaniu egzaminów maturalnych planuję podjąć studia ekonomiczne na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą - powiedziała Sandra Cieszkowska.

„Królowa nauk” też nie jest im obca

Do II edycji Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego, który organizowany jest w trzech kategoriach (związanych z punktacją, jaką uczestnicy uzyskali z egzaminu gimnazjalnego z matematyki: kat. A - bardzo wysoka punktacja, kat. B - wysoka punktacja, kat. C - średnia punktacja) stanęli: Michał Ślusarz, Maksymilian Szymanowicz, Mariusz Słapek, Magdalena Sikora, Natalia Szwagierczak, Bartłomiej Jop, Marcin Gajewski, Alicja Turczyńska, Katarzyna Mroczkowska, Michał Ordowski, Agnieszka Pawłowska oraz Karolina Cisak.

20.01.2016 1c

Spośród tych dwunastu uczniów, aż dziewięciu reprezentowało szkołę w najtrudniejszej kategorii A, skupiającej w tym roku 92 najlepszych z matematyki na poziomie rozszerzonym przyszłych maturzystów województwa świętokrzyskiego.

Na liście laureatów drugiego miejsca tej prestiżowej kategorii znaleźli się ex aequo: Michał Ślusarz, Maksymilian Szymanowicz i Mariusz Słapek.

20.01.2016 1a

W ZSOMS nie tylko wiodący sportowcy

Uczniowie klas trzecich ostrowieckiego Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego: Patryk Kowalski, Ewelina Slazyk oraz Karolina Przytuła zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Maraton matematyczny na  poziomie rozszerzonym”. Patryk Kowalski zakwalifikował się zaś do etapu finałowego konkursu i powalczy o „Diamentowy Indeks AGH”.

Finalistką przedmiotowego konkursu z fizyki organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach została gimnazjalistka, uczennica klasy trzeciej, Julia Szafrańska.

Chemia to „konik” uczennic Broniewskiego

Jednym z najważniejszych konkursów z chemii dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych jest Olimpiada Chemiczna. W tym roku rozpoczęła się 62. Edycja, składająca się z czterech etapów. Zwycięzcę wyłoniono w salach Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie.

Etap wstępny i pierwszy przeszły trzy uczennice klasy trzeciej o profilu przyrodniczo- medycznym: Weronika Sosnowska, Agata Pisula i Katarzyna Jamróz. Z zadaniami teoretycznymi najlepiej poradziła sobie Weronika Sosnowska, kwalifikując się do drugiego etapu.

Reprezentantce Ostrowca życzymy udziału w finale i zdobycia wysokiej pozycji rankingowej.

W drugim, równie ważnym Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym im. prof. Antoniego Swiniarskiego, którego organizatorem jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, najwyższe wyniki (miejsca od 5 do 26) na etapie wojewódzkim uzyskały: Weronika Sosnowska, Magdalena Żak i Katarzyna Jamróz.

Osiągnięcia uczniów i ich ponadprzeciętne wyniki świadczą o wysokim poziomie szkolnictwa ostrowieckich szkół ponadgimnazjalnych.

20.01.2016 1b

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.