piątek 9 grudzień 2022

Uczennica „Broniewskiego” w gronie „Siedmiu Wspaniałych”

Zakończyła się IV edycja organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach konkursu „Siedmiu wspaniałych”, którego celem jest wyłonienie rokrocznie  siedmiu najlepszych sportowców, którzy - choć są jeszcze w wieku szkolnym - już zostali Mistrzami Polski, Europy lub Świata w jednej z dziedzin sportowych.

W tym roku Gala Finałowa plebiscytu odbyła się 8 stycznia w Kielcach. Uczennica LO nr III im. Wł. Broniewskiego, Ewa Pietrzykowska wraz z dyrektorem szkoły Robertem Wardą odebrała z rąk wicekuratora Grzegorza Bienia nagrodę za swoje sukcesy sportowe w roku 2015 i znalazła się tym samym, jako jedyna uczennica szkoły ponadgimnazjalnej z Ostrowca, w gronie „Siedmiu Wspaniałych”.

Ewa Pietrzykowska trenuje kick-boxing. Za swoje sukcesy została powołana do kadry narodowej tej dziedziny sportu. Chociaż trenuje dopiero od trzech lat, osiąga mnóstwo sukcesów w zawodach organizowanych w Polsce i na świecie, np.: w Hiszpanii, we Włoszech, na Litwie, na Węgrzech. W roku 2015 zdobyła Mistrzostwo Europy, trzykrotnie Mistrzostwo Polski w różnych kategoriach Kick-boxingu, a także wicemistrzostwo Polski i 2 złote medale na zawodach międzynarodowych. Od roku 2013 do 2015 była już Mistrzynią Świata, zdobyła Puchar Świata, Wicemistrzostwo Europy, czterokrotnie Mistrzostwo Polski i dwukrotnie Puchar Polski.

Mimo tych wszystkich sukcesów, Ewa jest bardzo miłą i lubianą dziewczyną, a ponadto bardzo dobrą uczennicą klasy matematyczno-fizycznej, która zarówno pierwszą, jak i drugą klasę skończyła z wyróżnieniem, osiągając również sukcesy w konkursach matematycznych i Olimpiadzie Innowacji Technicznych. Obecnie Ewa przygotowuje się do matury.

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.