piątek 9 grudzień 2022

Pomagają w trudnych wyborach

Uczniowie z trzech ostrowieckich liceów realizują projekt „Weź się za siebie”, mający na celu pomoc szkolnym kolegom w wyborze kierunku dalszego kształcenia i przyszłej drogi zawodowej. Patronat Honorowy nad projektem objął Zbigniew Duda, Starosta Ostrowiecki.

„Weź się za siebie" to projekt społeczny realizowany w Ostrowcu Świętokrzyskim przez Filipa Sobczyka, Norberta Górę, Jakuba Pobiegę, Miłosza Olszańskiego i Patryka Piwnika, uczniów LO nr I, II i III.

- Inicjatywa jest częścią ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii", kierowanej do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, o której dowiedzieliśmy się dzięki jej ambasadorom. Głównym celem olimpiady jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami społecznymi - mówią uczniowie.

Celem projektu „Weź się za siebie" jest zachęcenie osób wkraczających w dorosłość  do realizowania swoich pasji oraz podejmowania świadomych decyzji na drodze swojego kształcenia.

- Wybraliśmy taki temat, ponieważ coraz więcej naszych rówieśników nie wie, jakie kroki podjąć po ukończeniu szkoły średniej - mówią zgodnie autorzy projektu. – Mamy nadzieję, że nasze działania pomogą w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Aby osiągnąć postawione zadanie, chłopcy zamierzają zorganizować serię czterech spotkań o tematyce: wyboru studiów, wyboru konkretnej specjalizacji zawodowej, prowadzenia własnej działalności gospodarczej i motywacji.

Nasi zdolni uczniowie, po ukończeniu projektu, otrzymają certyfikaty z zarządzania o międzynarodowej rozpoznawalności.

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.