sobota 14 grudzień 2019

Utalentowani sportowcy powiatu ostrowieckiego

Podczas „Ostrowieckiej Gali Sportu” 23 stycznia nagrodzono zwycięzców Plebiscytu na Sportowca i Trenera 2015 roku. Partnerem imprezy był Powiat Ostrowiecki.

- To wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich mieszkańców powiatu ostrowieckiego - powiedział Zbigniew Duda, Starosta Ostrowiecki - To także szczególne wydarzenie w życiu wszystkich  sportowców, którzy swój cenny czas i energię przeznaczają na rozwijanie swoich sportowych pasji, ale również ich trenerów - osób, które w dużej mierze przyczyniają się do odnoszonych przez nich sukcesów.

Najlepszym Sportowcem Powiatu Ostrowieckiego minionego roku został Kamil Zieliński (kolarz). Drugie miejsce zajął Damian Nogaj (piłka nożna), natomiast trzecie - Karol Szewczyk (piłka ręczna).

Najlepszym trenerem okazał się Eugeniusz Cioch (boks). Tuż za nim uplasował się Grzegorz Kępa (kulturystyka i fitness), natomiast miejsce trzecie zajął Mariusz Firmanty (piłka wodna). Najlepszym trenerom nagrody - okazałe puchary oraz zegarki ufundowane przez Powiat Ostrowiecki wręczył starosta Zbigniew Duda.

Kapituła plebiscytu spośród 54 sportowców i 21 trenerów wyłoniła również „Odkrycie sportowe 2015 roku”, najlepszą drużynę oraz „Talent roku”. Zostali nimi kolejno Paweł Czajkowski (piłka nożna) oraz seniorzy KP KSZO 1929.

Organizatorzy i partnerzy imprezy zadbali o oprawę artystyczną imprezy. Na scenie wystąpili: zespół Shake&Flow, Studio Tańca TWIST, zespół ST. Progres, Black&White. Były również występy fitness, pokaz mody sportowej oraz licytacja gadżetów, a także efektowne pokazy laserowe, ufundowane przez Powiat Ostrowiecki.