poniedziałek 3 październik 2022

Obiekt na miarę XXI wieku

Muzeum Historyczno-Archeologiczne złożyło wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na poprawę swojej infrastruktury, m. in. na budowę multimedialnej wystawy w budynku muzeum, przywrócenie wyglądu dawnej bazy ekspedycji archeologicznych w Krzemionkach oraz dostosowanie obiektu do osób z dysfunkcjami mowy, słuchu i wzroku.

Czytaj więcej: Obiekt na miarę XXI wieku

Skuteczne działania Zarządu Powiatu - ulica Bałtowska będzie miała dziewięć metrów

Podczas spotkania w Kielcach 22 stycznia starosta Zbigniew Duda i wicestarosta Eligiusz Mich sfinalizowali starania Zarządu Powiatu Ostrowieckiego o przeprojektowanie ulicy Bałtowskiej. Droga, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, będzie miała dziewięć metrów szerokości. Powstaną także lewoskręty.

Czytaj więcej: Skuteczne działania Zarządu Powiatu - ulica Bałtowska będzie miała dziewięć metrów

Paweł Dunal i Marcin Dunal z Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski wywalczyli złoto w łyżwiarstwie szybkim na PRE-GAMES 2016

W dniach 10-15 stycznia w Austrii odbyły się zawody PRE-GAMES 2016. Wystartowało w nich ponad 1000 zawodników Olimpiad Specjalnych, osób z niepełnosprawnością intelektualną z całego świata.

Czytaj więcej: Paweł Dunal i Marcin Dunal z Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski wywalczyli złoto w łyżwiarstwie szybkim na PRE-GAMES 2016

Zaproszenie na doroczny koncert karnawałowy

Muzeum Historyczno-Archeologiczne zaprasza na doroczny koncert karnawałowy, podczas którego będzie można usłyszeć największe przeboje operetkowe i musicalowe.

Czytaj więcej: Zaproszenie na doroczny koncert karnawałowy

Utalentowani sportowcy powiatu ostrowieckiego

Podczas „Ostrowieckiej Gali Sportu” 23 stycznia nagrodzono zwycięzców Plebiscytu na Sportowca i Trenera 2015 roku. Partnerem imprezy był Powiat Ostrowiecki.

Czytaj więcej: Utalentowani sportowcy powiatu ostrowieckiego

Pomagają w trudnych wyborach

Uczniowie z trzech ostrowieckich liceów realizują projekt „Weź się za siebie”, mający na celu pomoc szkolnym kolegom w wyborze kierunku dalszego kształcenia i przyszłej drogi zawodowej. Patronat Honorowy nad projektem objął Zbigniew Duda, Starosta Ostrowiecki.

Czytaj więcej: Pomagają w trudnych wyborach

Wyróżnienie za projekt scalenia

Projekt scalenia wsi Okół w gminie Bałtów został wyróżniony za zastosowanie oryginalnych rozwiązań projektowych. O fakcie tym, Starostę Ostrowieckiego, Zbigniewa Dudę pismem z gratulacjami zawiadomił Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztof Jurgiel.

Czytaj więcej: Wyróżnienie za projekt scalenia

Bezpłatna mammografia - luty - marzec

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne.

Czytaj więcej: Bezpłatna mammografia - luty - marzec

Przebudowywane i modernizowane drogi

W trzech gminach powiatu ostrowieckiego przebudowane zostaną drogi powiatowe. Radni podczas nadzwyczajnej sesji jednogłośnie podjęli uchwały, które umożliwiają realizację planowanych inwestycji. Oprócz nich, w tym roku na drogach przygotowywane są jeszcze dwie inne inwestycje.

Czytaj więcej: Przebudowywane i modernizowane drogi

Uczennica „Broniewskiego” w gronie „Siedmiu Wspaniałych”

Zakończyła się IV edycja organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach konkursu „Siedmiu wspaniałych”, którego celem jest wyłonienie rokrocznie  siedmiu najlepszych sportowców, którzy - choć są jeszcze w wieku szkolnym - już zostali Mistrzami Polski, Europy lub Świata w jednej z dziedzin sportowych.

Czytaj więcej: Uczennica „Broniewskiego” w gronie „Siedmiu Wspaniałych”

Statuetki i certyfikaty dla aktywnych – Świętokrzyska Victoria

Do 15 stycznia 2016 roku można zgłaszać kandydatów do nagrody „Świętokrzyskiej Victorii”, która uhonoruje najbardziej aktywne, pomysłowe firmy, samorządy oraz osobowości.

Czytaj więcej: Statuetki i certyfikaty dla aktywnych – Świętokrzyska Victoria

Zdolna młodzież z powiatu ostrowieckiego 

Uczniowie ostrowieckich szkół ponadgimnazjalnych zwyciężają w prestiżowych, wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach z przedmiotów ścisłych.

 

 

Czytaj więcej: Zdolna młodzież z powiatu ostrowieckiego

INFORMACJA DLA OSÓB GŁUCHYCH, NIEDOSŁYSZĄCYCH LUB GŁUCHONIEMYCH

Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2011 r. Nr 209, poz. 1243) osoba głucha, niedosłysząca lub głuchoniema, zwana osobą uprawnioną, chcąca skorzystać z usług w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim powinna umówić termin wizyty dogodny dla osoby uprawnionej wraz z określeniem w jaki sposób i w jakim zakresie Urząd ma udzielić pomocy.

Czytaj więcej: INFORMACJA DLA OSÓB GŁUCHYCH, NIEDOSŁYSZĄCYCH LUB GŁUCHONIEMYCH

APTEKA CAŁODOBOWA

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim uprzejmie informuje, iż w roku 2016 w systemie całodobowym pracuje Apteka "Dbam o Zdrowie" przy ul. Mickiewicza 30 w Ostrowcu Świętokrzyskim (TESCO), zapewniając dostęp do leków i środków medycznych mieszkańcom powiatu ostrowieckiego w godzinach nocnych i w dni świąteczne.

Strona 1 z 36

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.